wersja kontrastowa A A A

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy Oddział Badań Radiacyjnych ma akredytację na wykonywanie testów specjalistycznych przy urządzeniach radiologicznych?

Tak posiadamy akredytację na wykonywanie testów specjalistycznych dla urządzeń radiologicznych, poza tomografią komputerową.

2. Na jakie urządzenia w polach elektromagnetycznych Oddział Badań Radiacyjnych ma akredytację?

Oddział Badań Radiacyjnych posiada akredytację na wszystkie urządzenia wytwarzające pola elektromagnetyczne.

3. Czy Oddział Badań Radiacyjnych posiada akredytację na pomiary dawki dla pacjenta?


Oddział Badań Radiacyjnych posiada akredytację na pomiary dawki wejściowej oraz DAP, dla określenia zgodności z poziomem referencyjnym

4. Czy Oddział Badań Radiacyjnych posiada akredytację na badanie skażeń promieniotwórczych?

Tak, posiadamy akredytację do określenia stężenia promieniotwórczego w żywności produktach rolnych i wodzie.

5. Co należy zrobić, żeby pracownicy Oddziału Badań Radiacyjnych przyjechali wykonać testy?

Należy złożyć zlecenie na wykonanie badań.

6. Gdzie, na jaki adres lub do kogo należy kierować zlecenie wykonania badań?

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bydgoszczy,
ul. Kujawska 4,
85-031 Bydgoszcz,
Oddział Badań Radiacyjnych.

7. Co musi zawierać zlecenie?

Zlecenie musi zawierać:
– przedmiot zlecenia,
– miejsce zainstalowania danego urządzenia, nazwa, typ, rok produkcji urządzenia,
– osoba do kontaktu i numer telefonu do tej osoby,
– zlecenie na wykonanie badań musi być podpisane przez właściciela firmy, dyrektora bądź księgową zleceniodawcy.

8. Kiedy pracownicy przyjadą na pomiar?

Zawsze po telefonicznym uzgodnieniu terminu.

9. Cena wykonania badania?

Cena jest zgodna z cennikiem. Stali klienci otrzymują rabat.

10. Czy cena jest zależna od liczby urządzeń?

Cena nie zależy od ilości urządzeń. 

11. Jak długo ważne są badania?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 2 lutego 2011. w sprawie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy [Dz. U. nr 33 poz. 166; Dz. U. 2011 nr 33 poz. 166]
§11.1. Badania i pomiary pól lub promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości z zakresu 0 Hz – 300 GHz wykonuje się w przypadku występowania w miejscach wykonywania pracy stref ochronnych, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 228 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy:     1) co najmniej raz na dwa lata – jeżeli podczas ostatniego pomiaru stwierdzono występowanie tylko strefy pośredniej;     2)  co najmniej raz w roku – jeżeli podczas ostatniego pomiaru stwierdzono występowanie również strefy zagrożenia albo strefy zagrożenia i strefy niebezpiecznej.2. Jeżeli podczas dwóch ostatnich badań i pomiarów pól lub promieniowania elektromagnetycznego, wykonanych w odstępie dwóch lat, nie stwierdzono występowania stref ochronnych w miejscach wykonywania pracy, pracodawca może odstąpić od wykonywania badań i pomiarów.

Drukuj

Informacja o Ochronie Danych i plikach cookies

Szanowny Użytkowniku,
zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji.

Przetwarzanie danych osobowych

Od dnia 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. RODO). Zgodnie z ww. przepisami przygotowaliśmy dla Państwa informację o zasadach przetwarzania przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Państwa danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z nią na stronie: http://pwisbydgoszcz.pl/.

Ciasteczka (cookies), itp.

Nasz serwis wykorzystuje ciasteczka (tzw. “cookies”), czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera odwiedzającego identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia i przyspieszenia działania serwisu. Ciasteczka nie zawierają żadnych danych osobowych, są też nieszkodliwe dla komputera, jak również dla użytkownika. Każdy użytkownik może je wyłączyć w ustawieniach własnej przeglądarki, ograniczając jednak tym samym funkcjonalność serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, w każdej chwili możesz zmienić te ustawienia.